Coworking Cvernovka

beTheChange

3-mesačný vzdelávací program pre novú generáciu sociálnych inovátoriek a inovátorov

Zisti viac Prihlás sa

Vďaka programu získaš nové poznatky z oblasti sociálneho podnikania, posilníš svoje podnikateľské zručnosti, rozvinieš osobnostné predpoklady, získaš mentoring od úspešných slovenských podnikateľov a dostaneš potrebnú podporu na zrealizovanie svojho inovatívneho nápadu.

5 vzdelávacích modulov zameraných na rozvoj podnikateľských zručností pod vedením skúsených odborníkov a lektorov (stratégia, financie a právne náležitosti, marketing, leadership a obchodné zručnosti)

  • arrow-right 1 modul zameraný na osobnostný rozvoj
  • arrow-right 3 stretnutia s úspešnými sociálnymi inovátormi
  • arrow-right 3 mentoringové hodiny
  • arrow-right 2 exkurzie do vybraných sociálnych podnikov

3 víťazné projekty získajú finančnú podporu vo výške 2000 Eur, 1000 Eur a 500 Eur + ročné členstvo v Coworking Cvernovka zadarmo.

Študenti vysokých škôl a čerství absolventi do 26 rokov, ktorých zaujíma téma sociálneho podnikania, majú nápad alebo pracujú na rozbehnutom projekte. Prihlásiť sa môžeš ako jednotlivec aj ako tím.

Od októbra do decembra 2021 v podvečerných hodinách a počas niektorých víkendových dní v priestoroch Coworking Cvernovka na Račianskej 78 v Bratislave.

Prihlásiť sa môžeš do
30. septembra 2021.

Prihlás sa

Ak máš otázky k programu napíš nám na hellocoworkingcvernovka.sk

Porota

Michaela Pobudová

Michaela Pobudová

Riaditeľka Mareena

Michaela vyštudovala vojnové štúdie na King´s College London, neskôr pracovne stážovala v Haagu a v jordánskom Ammáne sa venovala výskumu vytvorenia zóny bez zbraní hromadného ničenia na Blízkom východe. Utečenci z Iraku, s ktorými sa vtedy stretla, boli dôvodom, prečo sa začala angažovať v Iniciatíve Kto pomôže? a spoluzaložila občianske združenie Mareenu, kde pôsobí ako riaditeľka a predsedníčka.

Mareena poskytuje doplnkové integračné služby pre ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku. Víziou Mareeny je Slovensko, ktoré je bezpečným a dôstojným domovom pre všetkých bez ohľadu na národnosť, etnickú a náboženskú príslušnosť. Prostredníctvom dobrovoľníckeho programu a vzdelávacích aktivít Mareena asistuje cudzincom pri integračnom procese, prostredníctvom komunitných aktivít vytvára priateľské prostredie, ktoré spája Slovákov s cudzincami, a rozvíja otvorenú celospoločenskú diskusiu o témach migrácie, integrácie a ich výzvach.

Viac
Julián Gerhart

Julián Gerhart

spoluzakladateľ a CEO Zmudri.sk

Julián študoval v Dánsku a v Kanade, no po škole sa rozhodol vrátiť na Slovensko, kde spolu s ďalšími kamarátmi založil vzdelávaciu online platformu pre stredoškolákov s názvom Zmudri. Zmudri formou krátkych, vtipných videí komunikuje praktické informácie pre stredoškolákov, napr. na tému kritického myslenia, finančnej gramotnosti, postupe pri výbere vysokej školy, ale tiež vyvracia hoaxy spojené s 11. septembrom, či radí študentom, čo robiť v prípade, že sú obeťou či svedkom šikany. V roku 2019 Zmudri vyhralo renomovanú súťaž pre sociálnych inovátorov Social Impact Award Slovakia a minulý rok bol Julián zaradený do rebríčka Forbes 30 pod 30.

Viac
Richard Fekete

Richard Fekete

Akadémia sociálnej ekonomiky, Slovenská sporiteľńa

Richard pracuje ako špecialista pre neziskový sektor a začínajúcich podnikateľov a podnikateľky v Slovenskej sporiteľni. Absolvent Katedry psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského a prvý absolvent Akadémie reklamy v Bratislave. Pôsobil vo viacerých reklamných a PR agentúrach, dlhodobo sa angažuje v mimovládnom neziskovom sektore v oblasti ľudských práv a ochrany prírody. V roku 2014 bol riaditeľom OZ Greenpeace Slovensko. Venoval sa tiež start-up ekonomike a vlastnému podnikaniu.

Viac
Katarína Hutyrová

Katarína Hutyrová

Zakladateľka NOSENE

Katarína Hutyrová vedie NOSENE – koncept, ktorý z malého second handu vyrástol na koncept prinášajúci ekologické alternatívy nielen v oblasti módy, ale aj bežného života – od doplnkov šatníka, kozmetiky, cez domácnosť. Katka sa zaoberá témou udržateľnosti pre každodenný život a jej vášňou je prinášať ekologické alternatívy do bežného života a tým inšpirovať aj druhých.

Zároveň sa venuje prednáškam na ekologické témy a o možnostiach, ako každý z nás môže začať žiť udržateľnejšie.

Viac

Program

30.

September

Deadline na podanie prihlášok do programu Be The Change

8.

Október

Vyhlásenie finalistov

12.

Október

Kick off meeting + Social Night 1

19.

Október

Úvod do sociálneho podnikania + Biznis stratégia BLOK 1

23.

Október

Financie a Právo BLOK 2

26.

Október

Exkurzia 1

4.

November

Obchodné zručnosti + Social Night 2 BLOK 3

13.

November

Marketing BLOK 4

16.

November

Vyjednávanie + Social Night 3 BLOK 3

20.

November

Efektívna komunikácia + Prezentačné zručnosti BLOK 5

25.

November

Exkurzia 2

30.

November

Time manažment BLOK 5

7.

December

Leadership BLOK 5

9.

December

Vnútorná odolnosť lídra BLOK 6

09-16.

December

Týždeň na prípravu záverečnej prezentácie

16.

December

Prezentácia projektov + Hlasovanie poroty + Vyhlásenie víťazov

* Uvedené dátumy sú orientačné, môžu sa meniť v závislosti od okolností

* Program je plánovaný ako prezenčný, v prípade zhoršenia pandemickej situácie prebehnú podujatia online

* Účasť na podujatiach je podmienená plným zaoočkovaním proti Covid-19, potvrdením o prekonaní ochorenia Covid-19 za ostatných 180 dní, alebo preukázaním sa negatívnym testom

Toto podujatie bolo podporené z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Coworking Cvernovka

Račianska 78
831 02 Bratislava