beTheCahnge

3-mesačný vzdelávací program pre novú generáciu sociálnych inovátoriek a inovátorov

Zisti viac Prihlás sa

Vďaka programu získaš nové poznatky z oblasti sociálneho podnikania, posilníš svoje podnikateľské zručnosti, rozvinieš osobnostné predpoklady, získaš mentoring od úspešných slovenských podnikateľov a dostaneš potrebnú podporu na zrealizovanie svojho inovatívneho nápadu.

5 vzdelávacích modulov zameraných na rozvoj podnikateľských zručností pod vedením skúsených odborníkov a lektorov (stratégia, financie a právne náležitosti, marketing, leadership a obchodné zručnosti)

  • arrow-right 1 modul zameraný na osobnostný rozvoj
  • arrow-right 3 stretnutia s úspešnými sociálnymi inovátormi
  • arrow-right 3 mentoringové hodiny
  • arrow-right 2 exkurzie do vybraných sociálnych podnikov

3 víťazné projekty získajú finančnú podporu vo výške 2000 Eur, 1000 Eur a 500 Eur + ročné členstvo v Coworking Cvernovka zadarmo.

Študenti vysokých škôl a čerství absolventi do 26 rokov, ktorých zaujíma téma sociálneho podnikania, majú nápad alebo pracujú na rozbehnutom projekte. Prihlásiť sa môžeš ako jednotlivec aj ako tím.

Od októbra do decembra 2021 v podvečerných hodinách a počas niektorých víkendových dní v priestoroch Coworking Cvernovka na Račianskej 78 v Bratislave.

Prihlásiť sa môžeš do
30. septembra 2021.

Prihlás sa

Ak máš otázky k programu napíš nám na hellocoworkingcvernovka.sk

Porota

Michaela Pobudová

Michaela Pobudová

Riaditeľka Mareena

Michaela vyštudovala vojnové štúdie na King´s College London, neskôr pracovne stážovala v Haagu a v jordánskom Ammáne sa venovala výskumu vytvorenia zóny bez zbraní hromadného ničenia na Blízkom východe. Utečenci z Iraku, s ktorými sa vtedy stretla, boli dôvodom, prečo sa začala angažovať v Iniciatíve Kto pomôže? a spoluzaložila občianske združenie Mareenu, kde pôsobí ako riaditeľka a predsedníčka.

Mareena poskytuje doplnkové integračné služby pre ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku. Víziou Mareeny je Slovensko, ktoré je bezpečným a dôstojným domovom pre všetkých bez ohľadu na národnosť, etnickú a náboženskú príslušnosť. Prostredníctvom dobrovoľníckeho programu a vzdelávacích aktivít Mareena asistuje cudzincom pri integračnom procese, prostredníctvom komunitných aktivít vytvára priateľské prostredie, ktoré spája Slovákov s cudzincami, a rozvíja otvorenú celospoločenskú diskusiu o témach migrácie, integrácie a ich výzvach.

Viac
Julián Gerhart

Julián Gerhart

spoluzakladateľ a CEO Zmudri.sk

Julián študoval v Dánsku a v Kanade, no po škole sa rozhodol vrátiť na Slovensko, kde spolu s ďalšími kamarátmi založil vzdelávaciu online platformu pre stredoškolákov s názvom Zmudri. Zmudri formou krátkych, vtipných videí komunikuje praktické informácie pre stredoškolákov, napr. na tému kritického myslenia, finančnej gramotnosti, postupe pri výbere vysokej školy, ale tiež vyvracia hoaxy spojené s 11. septembrom, či radí študentom, čo robiť v prípade, že sú obeťou či svedkom šikany. V roku 2019 Zmudri vyhralo renomovanú súťaž pre sociálnych inovátorov Social Impact Award Slovakia a minulý rok bol Julián zaradený do rebríčka Forbes 30 pod 30.

Viac
Richard Fekete

Richard Fekete

Akadémia sociálnej ekonomiky, Slovenská sporiteľńa

Richard pracuje ako špecialista pre neziskový sektor a začínajúcich podnikateľov a podnikateľky v Slovenskej sporiteľni. Absolvent Katedry psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského a prvý absolvent Akadémie reklamy v Bratislave. Pôsobil vo viacerých reklamných a PR agentúrach, dlhodobo sa angažuje v mimovládnom neziskovom sektore v oblasti ľudských práv a ochrany prírody. V roku 2014 bol riaditeľom OZ Greenpeace Slovensko. Venoval sa tiež start-up ekonomike a vlastnému podnikaniu.

Viac
Katarína Hutyrová

Katarína Hutyrová

Zakladateľka NOSENE

Katarína Hutyrová vedie NOSENE – koncept, ktorý z malého second handu vyrástol na koncept prinášajúci ekologické alternatívy nielen v oblasti módy, ale aj bežného života – od doplnkov šatníka, kozmetiky, cez domácnosť. Katka sa zaoberá témou udržateľnosti pre každodenný život a jej vášňou je prinášať ekologické alternatívy do bežného života a tým inšpirovať aj druhých.

Zároveň sa venuje prednáškam na ekologické témy a o možnostiach, ako každý z nás môže začať žiť udržateľnejšie.

Viac

Ďalších porotcov predstavíme čoskoro.

Program

30.

September

Deadline na podanie prihlášok do programu Be The Change

8.

Október

Vyhlásenie finalistov

12.

Október

Kick off meeting + Social Night 1

19.

Október

BLOK 1
Úvod do sociálneho podnikania + Biznis stratégia

23.

Október

BLOK 2
Financie a Právo

26.

Október

Exkurzia 1

4.

November

BLOK 3
Obchodné zručnosti + Social Night 2

13.

November

BLOK 4
Marketing

16.

November

BLOK 3
Vyjednávanie + Social Night 3

20.

November

BLOK 5
Efektívna komunikácia + Prezentačné zručnosti

25.

November

Exkurzia 2

30.

November

BLOK 5
Time manažment

7.

December

BLOK 5
Leadership

9.

December

BLOK 6
Vnútorná odolnosť lídra

09-16.

December

Týždeň na prípravu záverečnej prezentácie

16.

December

Prezentácia projektov + Hlasovanie poroty + Vyhlásenie víťazov

* Uvedené dátumy sú orientačné, môžu sa meniť v závislosti od okolností

* Program je plánovaný ako prezenčný, v prípade zhoršenia pandemickej situácie prebehnú podujatia online

* Účasť na podujatiach je podmienená plným zaoočkovaním proti Covid-19, potvrdením o prekonaní ochorenia Covid-19 za ostatných 180 dní, alebo preukázaním sa negatívnym testom

Toto podujatie bolo podporené z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Coworking Cvernovka

Račianska 78
831 02 Bratislava