Coworking Cvernovka

beTheChange

3-mesačný vzdelávací program pre novú generáciu sociálnych inovátoriek a inovátorov

Porota

Michaela Pobudová

Michaela Pobudová

Riaditeľka Mareena mareena.sk

Michaela vyštudovala vojnové štúdie na King´s College London, neskôr pracovne stážovala v Haagu a v jordánskom Ammáne sa venovala výskumu vytvorenia zóny bez zbraní hromadného ničenia na Blízkom východe. Utečenci z Iraku, s ktorými sa vtedy stretla, boli dôvodom, prečo sa začala angažovať v Iniciatíve Kto pomôže? a spoluzaložila občianske združenie Mareenu, kde pôsobí ako riaditeľka a predsedníčka.

Mareena poskytuje doplnkové integračné služby pre ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku. Víziou Mareeny je Slovensko, ktoré je bezpečným a dôstojným domovom pre všetkých bez ohľadu na národnosť, etnickú a náboženskú príslušnosť. Prostredníctvom dobrovoľníckeho programu a vzdelávacích aktivít Mareena asistuje cudzincom pri integračnom procese, prostredníctvom komunitných aktivít vytvára priateľské prostredie, ktoré spája Slovákov s cudzincami, a rozvíja otvorenú celospoločenskú diskusiu o témach migrácie, integrácie a ich výzvach.

Viac
Julián Gerhart

Julián Gerhart

spoluzakladateľ a CEO Zmudri.sk zmudri.sk

Julián študoval v Dánsku a v Kanade, no po škole sa rozhodol vrátiť na Slovensko, kde spolu s ďalšími kamarátmi založil vzdelávaciu online platformu pre stredoškolákov s názvom Zmudri. Zmudri formou krátkych, vtipných videí komunikuje praktické informácie pre stredoškolákov, napr. na tému kritického myslenia, finančnej gramotnosti, postupe pri výbere vysokej školy, ale tiež vyvracia hoaxy spojené s 11. septembrom, či radí študentom, čo robiť v prípade, že sú obeťou či svedkom šikany. V roku 2019 Zmudri vyhralo renomovanú súťaž pre sociálnych inovátorov Social Impact Award Slovakia a minulý rok bol Julián zaradený do rebríčka Forbes 30 pod 30.

Viac
Richard Fekete

Richard Fekete

Akadémia sociálnej ekonomiky, Slovenská sporiteľńa akademiase.sk

Richard pracuje ako špecialista pre neziskový sektor a začínajúcich podnikateľov a podnikateľky v Slovenskej sporiteľni. Absolvent Katedry psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského a prvý absolvent Akadémie reklamy v Bratislave. Pôsobil vo viacerých reklamných a PR agentúrach, dlhodobo sa angažuje v mimovládnom neziskovom sektore v oblasti ľudských práv a ochrany prírody. V roku 2014 bol riaditeľom OZ Greenpeace Slovensko. Venoval sa tiež start-up ekonomike a vlastnému podnikaniu.

Viac
Katarína Hutyrová

Katarína Hutyrová

Zakladateľka NOSENE nosene.sk

Katarína Hutyrová vedie NOSENE – koncept, ktorý z malého second handu vyrástol na koncept prinášajúci ekologické alternatívy nielen v oblasti módy, ale aj bežného života – od doplnkov šatníka, kozmetiky, cez domácnosť. Katka sa zaoberá témou udržateľnosti pre každodenný život a jej vášňou je prinášať ekologické alternatívy do bežného života a tým inšpirovať aj druhých.

Zároveň sa venuje prednáškam na ekologické témy a o možnostiach, ako každý z nás môže začať žiť udržateľnejšie.

Viac
Milan Polešenský

Milan Polešenský

Koordinátor aktivít pre podporu práce s mládežou, Iuventa iuventa.sk

Milan pracuje v IUVENTE - Slovenskom inštitúte mládeže, kde sa venuje najmä podpore participácie a neformálnemu vzdelávaniu mladých ľudí. Vyštudoval politológiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Dlhodobo pôsobí v neziskovom sektore, prednáša a koordinuje niekoľko projektov pre mladých ľudí a samosprávy.

Viac

Toto podujatie bolo podporené z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Coworking Cvernovka

Račianska 78
831 02 Bratislava

© 2017 – 2021 Idey s.r.o Všetky práva vyhradené.